Käesoleva aasta 16. märtsil toimus Narva koorikooli baasil laste koorilaulmise rahvusvaheline festival „Kristallkelluke“. Festivalil osalesid koorid Venemaalt, Valgevenest ja teistest naaberriikidest. Piduliku avanumbri esitasid Narva linna koolieelsete asutuste muusikaõpetajate ansambel. Nad esitasid Wolfgang Amadeus Mozarti pala „Võlukellukesed“. Ja tõepoolest helisesid kellukesed õpetajate käes heledalt, lõbusalt ja rütmiliselt, tuues kuuldavale muinasjutulisi helisid. Sellele esinemisele eelnes ettevalmistustöö partituuriga dirigendi Galina Voronova juhendamisel.

Õpetajate esinemisele järgnes linna lasteaia laste etteaste. Etteastete läbivaks teemaks oli kevad. Kevadel puhkevad õide esimesed lilled, naasevad lõunamaalt rändlinnud, ärkavad putukad. Looduses valitseb headuse, rõõmu, armastuse atmosfäär, eriti emade, õdede ja vanaemade vastu. See on ju märts! Vaat sellest jutustasidki laulud, mida kinkisid kuulajatele noored esinejad. Meie viieliikmeline ansambel „Kellukesed“ – Ksenia, Aleksandra, Jelissej, Elina ja Liza – esitasid helilooja Alla Jevdotjeva laulu „Kevadmeeleolu“. Saatemuusika kõlas kerges džässirütmis. Lapsed saatsid laulmist rütmiliste liigutustega.
2018.  aastal muudab festival oma ampluaad. See muutub mitmekesiseks. See ei hakka sisaldama ainultlaule, orkestri ansambleid ja tantse, vaatajatele saab osaks ka dramatiseeringud. Lisaks sellele esinevad veel ka noored etlejad. Loodame siiralt, et see festival muutub samaoodatuks ja traditsiooniliseks nagu ka koorimuusika festival. Peatse kohtumiseni Loomemajas!

 

Muusikaõpetaja Maria Akakjeva