Ebatavaline etendus

Aprill! Seda kuud täidavad kevadlõhnad, päike, helesinise taevas, kuldkollane kulitši ja muidugi muinasjutud. 24.-28. aprill on meie lasteaias Muinasjuttude nädal. Iga rühma lapsed said end proovida lihtsates lühietendustes. Millised need on, seda saladust ma veel ei avalda. Aga selle nädala avalooks oli „Lihavõtte tarekese“ esietendus, mis toimus 18. ja 19. aprillil muusikasaalis. Seda aitas ette valmistada koolieelse asutuse pedagoogiline koosseis.

See idee kummitas juba ammu, kuid ei leidnud mahti realiseeruda. Ja viimaks ometi see saigi teoks! Selleks valmistati ette kostüümid ja dekoratsioonid, tehti proove. Iga muinasjututegelase ilmumist lavale saatis muusika, mis iseloomustas seda tegelaskuju. Muinasjutu sisu andis edasi lihavõtte nädala meeleolu. See jutustas nii suurtele, kui väikestele headusest, hoolimisest, sõprusest, tunnete siirusest. Üksteist tuleb aidata mitte ainult mures, vaid jagada ka rõõmu ja seda, mis sul on ja mitte olema kadekops. Kui sa midagi ära annad, siis saad seda topelt tagasi. Selline on eluseadus. Seda õpetame ka oma kasvandikele. Muinasjutt on küll väljamõeldis, kuid selles on tõetera peidus.

Eriti tahaks ära märkida seda, et lapsed polnud vaid vaatajarollis, vaid ka laulsid, tantsisid, mängisid. Nad reageerisid väga emotsionaalselt sellele, mis toimus nende silme all. Nad olid tõeliselt haaratud muinasjutu sündmustest. Tundes tegelastes ära oma kasvatajaid, lapsed vaid korraks reageerisid sellele, kuid unustasid koheselt, kes on nende ees haaratuna näidendi süžeest. Laste püüdlused ja tähelepanu said premeeritud kasulike vitamiinidega apelsinide ja maiustuste näol. Oleme veendunud, et see on meie esimene positiivne kogemus. Loodame, et selline loominguline kollektiivi töö muutub tihedaks külaliseks meie teatriväljakul. Uute kohtumisteni meie koduteatris!

 

Muusikaõpetaja Maria Akakjeva