Armas emake, armastan sind!

 

Möödus rahvusvahelisele naistepäevale 8. märtsile pühendatud pidulik nädal. Sel nädalal toimusid nooremates rühmades meister-klassid, hommikused peod keskmistes rühmades ja kontrset-loterii vanemates ja ettevalmistusrühmades. Peod toimusid väga erinevates vormides. Nädal algas pidulikult rühmas „Maasikas“. Emad osalesid koos lastega tundides. Pedagoogid olid meeldivalt üllatunud, et pisikesed ei nutnud ega istunud emmedel süles, vaid näitasid häid tulemusi. Näitasid, et oskavad liikuda ja mängida ja seda kõike muusika saatel. „Vaarikas“ rühma lapsed mitte ainult ei laulnud, lugenud luuletusi ja tantsinud, vaid tegid koos emadega kollektiivse töö. Nad meisterdasid metallraami peale ruumilise südame punastes salvrättidest. Töö sai väga kena! See süda sümboliseerib laste armastust emade vastu.

Rühmas „Mesilased“ lõpetas kontserdi kollektiivse tööga kus meisterdati aknakaunistus pärlitest ja erivärvi ja –kujuga paberlilledest. Meeldiv oli jälgida laste ja emade koostoimetamist ja üleelamist, kui mingi asi viltu läks. Tulemus oli huvitav ja kvaliteetne. Kõik said meeldiva elamuse õnnitlustest ja koostegemisest.

Rühmas „Kellukesed“ viidi läbi õhupalli šou. Emad valisid õhupalli, mille sees oli muusikaline number või mäng. Pidu toimus kerges ja sundimatus miljöös. Lapsed ja emad said õrnuse, armastuse ja hea meeleolu laengu. Loeti suurepäraselt luuletusi, lauldi rõõmsalt kiigutades, vallatus võtmes esitati lemmiktants „Ljaletški“.

Rühma „Pihlakas“ tuli lastele ja emadele külla kiuslik Kübaramoor, kes peo lõpuks muutus leebemaks ja palju lahkemaks. Ta nautis koos emadega kontserdiprogrammi. Lapsed lugesid ilmekalt luuletusi, hasartselt mängisid ja muidugi lõbusalt tantsisid.

Vanemates rühmades toimusid kontsert-loteriid. Peojuhiks oli muusikaõpetaja. Tema võlukorvis olid peidus eredavärvilised lilled, meenutamaks, et kevad pole enam mägede taga ja on jäänud vaid loetud päevad, mil ta saabub. Iga ema valitud lill, peitis endas väikest, kuid meeldivat üllatust. Lapsed esitasid innustunult laule emast ja vanaemast.

Vallatult, koos oma armastatud emadega mängiti, kuid peo naelaks oli tants kottadega. Sellist kingitust ei oodanud keegi. Lapsed aga tantsisid väga kenasti rütmilise muusika saatel. Selline oli kontsert ettevalmistusrühmas, kuid seal mängisid lapsed ja emad loomingulist tantsu-mängu ajalehega. Keegi ei arvanud, et see võib nii paeluv olla. Kirsiks tordil oli aga balleti stuudio kasvandiku esinemine. Oma etteaste kinkis ta kõigile külalistele ja sõpradele.

Kõik läbiviidud üritused rõõmustasid korraldajaid, külalisi ning kõige olulisem oli see, et peo lõpetas laste poolt emadele valmistatud inidividuaalne kingitus.

Täname kõiki pedaooge ürituse korraldamise abistamise eest!

 

 

Маria Akakjeva

muusikaõpetaja