2018. aasta oktoobris võttis meie lasteaed Põngerjas vastu õpetajaid Prantsusmaalt, Portugalist, Türgist, Leedust ja Rumeeniast projekti „Small Scientists Across Europe“ raames.

Kohtumise esimesel päeval tervitasid külalisi direktor Jekaterina Golubtsova ja projekti koordinaator Natalja Varkki. Külalistele tehti väike lasteaia ekskursioon, mille käigus tutvuti lasteaia sisseseadega ning suheldi rühma pedagoogidega, kes osalesid projektis ning väikesel kontserdil.

Erilisteks momentideks pidasid külalised väikeste sünkroniseeritud mesilas-robotite tantsu (Bee Bot) koos pedagoogi Irina Vassiljevaga ja osalemist eksperimentaalses tegevuses koos laste ja rühma „Seeneke“ pedagoogi Anžela Yahiaoui ja rühma „Pihlakas“ Larissa Anufrievaga.

Üritused, mida korraldati lasteaias olid suunatud eksperimentaalsele tegevusele teemal „Vesi“, kus osalesid ka külalised.

Meie partnerid võtsid suure heameelega osa uue robootika klassi avamises, mis on sisustatud erinevate mängude ja robotitega. Klass on mõeldud laste motivatsiooni suurendamiseks teaduse vastu.
Külalistele valmistati ette huvitav ja sisutihe programm. Külalised käisid ekskursiooni Narva-Jõesuus, külastasid kasematte, lasteaedu „Päikene“ ja „Pingviin“, kus külalised nägid reaalis, milline peab olema lasteaed erivajadustega lastele. Külalised käisid ka Tartu Ülikooli Narva Kolledžis, kus tutvusid Eesti haridussüsteemiga.
Narva linnuses osalesid meie külalised sügispildi loomises värvilistest lõngadest – see tekitas erilisi positiivseid emotsioone.
Meil on hea meel, et külalised päikselisest Türgist, rafineeritud Prantsusmaalt, jalgpallimaalt Portugalist, suurepärasest Leedust ja salapärasest Rumeeniast, viisid kodumaale kaasa tagasihoidliku killukese narvakate külalislahkusest ja südamlikkusest!
Me loodame kohtuda taas ja osaleda huvitavates projektides!

Lasteaia rühmaõpetaja Seeneke
Anžela Yahiaoui