Sel kohtumisel on juba kauaaegne aajalugu ja igal aastal valitakse välja üks lasteaed, keda külastavad jõuluvanad. 2019.aastal sai selle au osaliseks meie lasteaed „Põngerjas“.

Eelnevalt määrati kindlaks kuupäev ja kava. ja hakatigi ootama põnevat kohtumist lemmikmuinasjututegelastega. 18.detsembril, pärast pidu ootas lapsi Lumememm ja koos temaga ootasid õues «Kellukesed», «Maasikas», «Pihlakas» rühmade lapsed ja lasteaia juhtkond.

Teised rühmalapsed asetsesid koridori akende juures, mis ühendab kahte korpust. Nemad otsustasid sellisel viisil tervitada meie külalisi.Laste ja töötajate meel oli rõõmus, ent samas ka tundis igaüks vastutustunnet.

See on ju tähtis asi, sest koos Ded Morozi ja Jõduuluvanaga saabusid lasteaeda ka Narva ja Ivangorodi linnapead, Venemaa konsul ja veel mõni linnavolikogu saadik. Lapsed ei vedanud meid alt. Iga esineja edukus sõltub tema karismaatilisusest ja andekusest ning seda kinnitab ka praktika.

Seda tõestasid ka meie toredad posid ja tüdrukud, kes esitasid suurepäraselt rahvatantse ja ringmängu „Ded Moroz on võlur“. Jõuluvana ja Ded Moroz mängisid omakrda koos lastega.

Meeldiva kohtumise lõpetas kinkide jagamine. Venemaa konsul kinkis lastele muinasjuturaamatud, Ded Morozi käest said laped magusad kingitused. Sellised kohtumisi on raske unustada, sest need jäävad igaveseks laste südamesse.

 

Muusikaõpetaja Maria Akakjeva