Sel aastal alustas oma tööd tänu Nordplus Junior fondile uus huvitav projekt «Learning Outside». Projekt viiakse läbi koostöös Leeduga ja kestab üks aasta. Projekti idee tekkis selle tõttu, et lapsed veedavad suurema osa ajast lasteaias viibimisest rühmas ja oleks tore suurendada laste liikumisaktiivsust viies läbi osa mänge õues.

Selle aasta jooksul Narva lasteaed „Põngerjas“ ja Leedu lasteaed „Aviliukas“ jagavad kogemusi, kuidas juurutada ja viia läbi õppetegevust lasteaia seintest väljaspool. Selleks, et paremini korrigeerida programmi, otsustasid partnerid valida ühe õppetegevuse suuna. Eesti viib läbi mänge, mis on suunatud matemaatilise ja loogilise mõtlemise arendamisele, aga Leedu korraldab eksperimente ja uurimusliku tööd, viib läbi katseid. Samas proovitakse lasteaedades viia läbi partneri mängu nii, kuidas ta seda näeb, mis võimaldab pedagoogidel laiendada oma oskusi ja vilumusi. Jälgida, kuidas see kõik toimub, saab seda Facebooki lahel.

Peale köitvate mängude õnnitlevad partnerid ja muidugi ka lapsed üksteist tähtpäevade puhul postkaartidega, vahetavad erinevate taimede seemneid, et neid enda riigis kasvatada, tutvuvad haridussüsteemi erinevuste, traditsioonide ja riigi ajalooga. Novembri algul toimus Eesti esimene visiit Leetu Kėdainiai linna. Meid võeti vastu traditsiooniliste tantsude ja lauludega, tutvustati linna ajalugu ja kombeid. Külastasime õppetubasid, kus ka ise aktiivselt osalesime. Tutvusime lasteaia ja haridussüsteemi eripäradega; ühe silmaga jõudsime vaadata õppetunde rühmades; ja mängisime ka koos lastega õues. Olid ka eriti meeldivad hetked. Külastasime kuulsat „Ristide mäge“, käisime ekskursioonil šokolaadivabrikus «Ruta», mis asub Šiauliai linnas. See kõik oli põnev ja kaasakiskuv. Partnerid osutusid külalislahketeks ja suudeti luua sõbralik kontakt paljude õpetajate ja juhtkonnaga. Ootame nüüd leedukaid kannatamatult endale külla juba aprillis.

Projekti koordinaator Anna Tšitodelova