Iga aasta meie lasteaed tähistab sügise pidu. Sellel aastal pidu oli Narva-Jõesuus ja meie 7 rühmat sõitsid kahe bussiga. Laste jaoks sügise pidu on meeldejääv ja rõõmus sündmus. Räägitakse, et sügis on kurb aeg, aga just lapsed näevad kõike teispidi – nad rõõmustavad eredaid ja värvilisi lehte nähes, mis langevad puudelt.

Seiklused alustasid juba lasteaias. Hiir tõi lastele kirja. Sees oli kutse Sügisest, ta kutsus lapsi peole, mis toimub Päikese pargis Narva-Jõesuus. Lapsed pidid iseseisvalt leidma parki. Kõigepealt nad läksid mere juurde, kus kohtasid jänest. Jänes oli väga lahke ja näitas, kus Päikese park asub. Pargis neid ootas Kaval Rebane. Kõik koos nad laulsid eesti keeles ja tansisid. Ootamatult tuli Nõid ja varastas Sügist. Aga lapsed jätkasid tantsima, laulda laule, nad olid nii rõõmsad ja lõbusad, et Nõide süda, mis oli külm ja kuri läks soojaks. Nõid palus vabandust ja tagastas Sügist. Ja juba kõik koos nemad mängisid ja lõbutsesid. Kõige rohkem lastele meeldisid spordimängud ja konkurssid, mis vajasid nupukust ja osavust.

Lapsed said palju positiivseid emotsioone ja palju mõnusaid elamusi. Laste sügise peol on alati palju helesid naerusid, lõbusid, imeasju ja imevärve. Õnnestus vahva pidu! Peo lõppus lapsed said ohtrat tasu – Sügis andis kõikidele mahlakaid ja valmisid õunu.

Pidu oli vahva, särav, üllatuste täis, mis liidas mitte ainult last, vaid õpetajaid ka.